کتابخانه فارسی ایرانیان – معرفی کتاب های برتر

کتابخانه آنلاین- نام کتاب های ایرانی – فهرست کتاب های فارسی و انگلیسی – قیمت کتاب های فارسی – دانلود کتاب های الکترونیکی

گت بلاگز اخبار بین الملل اسرائیل و عربستان ائتلافی سری تشکیل داده‌اند / واشنگتن تایمز

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در مقاله ای با عنوان ائتلاف سری بین ریاض و تلاویو روند شکل گیری ائتلاف محرمانه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در مسیری تازه و غیر

اسرائیل و عربستان ائتلافی سری تشکیل داده‌اند / واشنگتن تایمز

واشنگتن تایمز: اسرائیل و عربستان ائتلافی سری تشکیل داده اند

عبارات مهم : ایران

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در مقاله ای با عنوان ائتلاف سری بین ریاض و تلاویو روند شکل گیری ائتلاف محرمانه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در مسیری تازه و غیرقابل آینده نگری در خاورمیانه را بررسی کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، واشنگتن تایمز در گزارشی به قلم هربرت لاندن در پایگاه اینترنتی خود نوشت: روزنامه «باسلر زیتونگ» چاپ سوئیس به تازگی اعلام کرد ائتلاف مخفیانه بین اسرائیل و عربستان سعودی با نشانه مهار میل به کشور عزیزمان ایران جهت سلطه بر مناطق بین کشور عزیزمان ایران و مدیترانه وارد مرحله جدیدی شده است است.

اسرائیل و عربستان ائتلافی سری تشکیل داده‌اند / واشنگتن تایمز

اسرائیل و عربستان با اینکه روابط دیپلماتیک رسمی ندارند، ولی همکاری نظامی بین ارزش وجود دارد. در واقع، دولت عربستان چند ماه پیش به منظور بحث راجع به نقش کشور عزیزمان ایران به عنوان نیرویی بی ثبات کننده در منطقه، هیئتی نظامی به قدس اعزام کرد. در حال حاضر به نظر می رسد مقامات عربستان سعودی درصدد خرید سامانه موشکی گنبد آهنین اسرائیل و سامانه حفاظت فعال تروفی هستند که تولید صنایع هوافضای اسرائیل و شرکت رافائل است.

با توجه به اینکه ریاض هر گونه عادی سازی رسمی روابط با اسرائیل را رد می کند، این مناسبت بسیار قابل توجه هست. این امر همچنین حاکی از قائل شدن احترام تازه ای جهت اسرائیل و این باور تازه است که اسرائیل در هر گونه کنترل یکسان دفاعی سنی ها نقش ایفا خواهد کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در مقاله ای با عنوان ائتلاف سری بین ریاض و تلاویو روند شکل گیری ائتلاف محرمانه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در مسیری تازه و غیر

جالب اینکه نه عربستان و نه مصر با انتقال سفارت آمریکا به قدس مخالفت شدید نکردند. آنها در رای گیری شرکت ملل در این باره به این تصمیم رای مخالف دادند، ولی آخر کار بود. موج ایجاد این ائتلاف در مسیری تازه و غیرقابل آینده نگری در خاورمیانه حرکت می کند.

موضع عربستان ظاهراً مرتبط با توافق اسرائیل و فلسطینی ها راجع به راه حل تشکیل دو کشور هست، ولی واقعیت این است که کشور عزیزمان ایران ترساندن واقعی است که بزرگترین خطر جهت ریاض هست. اسرائیل با فناوری پیشرفته خود بر مبنای ضرورت به متحد عربستان تبدیل شده است هست، و الزاماً متحد این کشور در منافع یکسان درازمدت نیست، هر چند تاریخ طرف هایی را با یکدیگر متحد می کند که اتحاد آنها غیرمحتمل به نظر می رسد. موشکی که به تازگی از یمن به ریاض شلیک شد، باعث شد سران عربستان متوجه میزان آسیب پذیری خود شوند، و در نتیجه به سامانه گنبد آهنین علاقه مند شوند.

این موشک -که گفته می شود حوثی ها آن را شلیک کردند، همه نشانه ها و علائم یک سلاح ایرانی را دارد. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، شلیک این موشک را «اقدام جنگی ایران» توصیف کرد. عربستان سعودی منابع و امکانات دارد، ولی سعودی ها با وجود آموزش های نظامی هنوز آماده جنگ با کشور عزیزمان ایران نیستند. آنها به ایجاد، آموزش و خرید فناوری پیشرفته ادامه خواهند داد، ولی دست کم در شرایط کنونی به جنگ روی نخواهند آورد. به همین علت است که سامانه گنبد آهنین به عنوان یک سامانه دفاعی راهبردی تا این حد جهت عربستان اهمیت دارد.

اسرائیل و عربستان ائتلافی سری تشکیل داده‌اند / واشنگتن تایمز

نمی توان فهمید که آیا حوثی ها (انصار الله) دوباره به این زودی ها اقدام به شلیک موشکی علیه عربستان خواهند کرد یا خیر. ولی همه شواهد حاکی از آن است که چنین اقدامی صورت خواهد گرفت. حوثی ها گروه نیابتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران هستند و از سوی کشور عزیزمان ایران تامین تسلیحاتی، حمایت و هدایت می شوند. تحولات در خاورمیانه با چرخش ها و اشتباهاتی همراه خواهد بود.

در حال حاضر، این تحولات وقت خوبی جهت اسرائیل فراهم کرده هست. اسرائیل از وقت رای گیری شرکت ملل راجع به تشکیل در سال 1948 تاکنون در احاطه کشورهای متخاصم بوده هست. این امر ممکن است در سال های پیش رو عوض کردن کند. پرسشها غیرقابل آینده نگری متعددی در خاورمیانه وجود دارد. آیا تظاهرات علیه دولت کشور عزیزمان ایران منجر به براندازی آن خواهد شد؟

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در مقاله ای با عنوان ائتلاف سری بین ریاض و تلاویو روند شکل گیری ائتلاف محرمانه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در مسیری تازه و غیر

آیا میل به محمد بن سلمان به مدرن کردن عربستان و به دست گرفتن کنترل امور نظامی مؤثر خواهد بود؟ آیا جنگ مصر با داعش و القاعده در صحرای سینا موفقیت آمیز خواهد بود؟ آیا آمریکا همچنان شرکت کننده ای فعال در امور خاورمیانه خواهد بود؟ آیا روسیه آماده است جهت تضمین جایگاه بشار اسد در سوریه همچنان فداکاری کند؟ این سؤالات و پرسش های متعدد دیگر چشم انداز خاورمیانه را روشن می کند. اگر ائتلاف عربستان و اسرائیل تا حدی موجب ثبات منطقه شود، بسیاری از پرسشها مطرح شده است فوق ناپدید خواهند شد. به همین دلیل، این ائتلاف خبر آور سیاست تضمین و امید در حال حاضر است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | سعودی ها | اسرائیل | عربستان | عربستان، | خاورمیانه | سامانه دفاعی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz